Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //úterý, 16. října 2018

Rostislav Lux

Narozen 13. 1. 1948

Jako mladý kluk jsem vždy toužil mít motocykl. A tak jsem si jako 15-ti letý koupil motocykl SACHS ? 90 a s tímto strojem jsem jezdil po terénu. V 17 letech jsem si koupil ČZ ? 175 z Prahy a začal jsem jezdit motokros. Hned v prvním roce jsem si vyjel krajský přebor. Celkem jsem měl dobré výsledky a stál jsem mnohokrát na stupních vítězů. Během pár let jsem si vyjel přebor ČR a v roce 1978 jsem ze zdravotních důvodů svou činnost ukončil.

Po mnoha letech mně to nedalo a začal jsem jezdit silniční závody. Koupil jsem si silniční závodní Hondu CB ? 350, kde jsem se zúčastňoval přeboru ČR závodů klasik. V roce 2009 jsem si koupil Aprilii RS ? 125. I s těmito motocykly jsem dosáhl na stupně vítězů. První rok jsem závodil za Brno a teď jezdím za Motosport klub Staré Město, kde mám dobré kamarády i závodníky. V roce 2010 chci jet ještě něco jiného, ale zatím je to ve hvězdách.