Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //neděle, 19. listopadu 2017

Hosté

Heinz Rosner

narozen 14.1.1939-Hundshübel,Německo

Jako 15-ti letý, po získání řidičského průkazu do 150 ccm, jezdí každodenně do Aue, kde se také přes pana Kaltofena, který závodil na BMW 500 ccm "nakazí závodním bacilem". První závodní motorku zakoupil od pana Zimpela. Jednalo se o obstarožní MZ RT-Z5. S tou jede jako 18-letý svůj první závod ve městě Halle (27.4.1957)-kde dojel devátý. Hned ve druhém závodě, 15.6. v Lipsku vyjíždí 5. místo a svůj první pohár-ocenění za čistý , klidný způsob jízdy a jezdecké nasazení. To jsou typické znaky jezdeckého umění Heinze Rosnera. Na podzim roku 1963 se mu daří získat místo továrního jezdce MZ se statutem "smluvní jezdec". Tak také vstupuje do sezony 1964/1965, do seriálu Grand Prix. V letech 1965-1969 stál 26x na stupních vítězů. Jako jedinému jezdci v historii se podařilo Heinzi Rosnerovi umístit mezi čtyřmi nejlepšími ve třídách 125, 250 a 350 ccm. Svou profesionální kariéru ukončil vítězstvím v závodě ve Frohburgu 21.9.1969. Dodnes se účastní závodů ve třídě Classic, kde patří k nejoblíbenějším jezdcům.

Martin Loicht

Rene Lohse