Úvodní strana | Registrace | Hledat | Wallpapers | Nepřihlášený uživatel  //neděle, 19. listopadu 2017

Historie Staroměstského okruhu

Kromě Kněžpole zažilo mistrovské závody také další místo regionu ? Staré Město. Závody se sem přesunuly v roce 1953 ze sousedního Hradiště, protože tamní okruh byl nevyhovující. Aktivita vzešla od tehdejšího šéfa Mototechny pana Hodače, který si vzal pořádání na starost.

Staroměstský okruh měřil necelé čtyři a půl kilometru a začínal u školy na náměstí Hrdinů. Závodníci projížděli po Brněnské, napojili se na Velkomoravskou a Velehradskou ulici a kolem Colorlaku se vrátili zpět na náměstí Hrdinů. Zajistit na takové trati všechno potřebné nebylo nic jednoduchého, muselo se na tom podílet až šedesát pořadatelů. Ti samozřejmě pracovali zadarmo jako parta nadšenců. V roce 1968 se jelo přes Staré Město naposledy.

Diváci, kteří se tehdy chodili na závody dívat, mají doteď na co vzpomínat. Vždyť ve Starém Městě se jezdily téměř všechny kubatury, ale také závody aut a sidecarů. A na trati se objevovala samá zvučná jména ? František Šťastný, Václav Parus, Gustav Havel, Miroslav Čada, František Srna, Bohumil Kovář, Miloš Plachý či Milan Šobán st.

Tajným snem organizátorů dnešního podniku bylo, aby se závody silničních motocyklů do Starého Města vrátily. A sny jsou od toho, aby se plnily.